Menu

Warsztaty malowania na bawełnianych torbach lub koszulkach

Zajęcia dla pojedynczych  klas, rozpoczyna wykład połączony z pokazem slajdów na temat murali i street artu zaangażowanych społecznie na przykładzie działań Fundacji Klamra i Dariusza Paczkowskiego. Podczas zajęć przedstawiamy historię tej formy sztuki, pokazujemy murale o tematyce ekologicznej, społecznej, praw człowieka i zwierząt oraz o tematyce historycznej. Szczególny nacisk podczas prezentacji kładziony jest na zasady pozyskiwania stosownych zgód, by prace powstawały legalnie z szacunkiem dla zabytków, obiektów sakralnych i odnowionych elewacji. W trakcie warsztatu uczestniczki i uczestnicy poznają zasady odbijania szablonów na tkaniny przy użyciu farb akrylowych i wałków.  Nadruki wykonywane są specjalną farby do tkanin. Potrzebny będzie rzutnik i ekran, sala z krzesłami i stolikami.

Wariant 1 – czas 2 godziny lekcyjne

Każda osoba wybiera i odbija sobie wzór szablonu na swojej bawełnianej koszulce jasnego koloru lub ekologicznej bawełnianej torbie. Szablony są w tej wersji przygotowane wcześniej przez prowadzącego.

Wariant 2 – czas od 3 do 5 godzin lekcyjnych

W tym wariancie uczestniczki i uczestnicy samodzielnie projektują i wycinają w folii własny wzór szablonu z przesłaniem. W młodszych grupach wiekowych wzór wycinany jest z foli samoprzylepnej.

Kontakt i więcej informacji: Dariusz Paczkowski, [email protected], tel. 691 314 234

Informacje o prowadzącym.

Dariusz Paczkowski – Artysta i aktywista społeczny, od 1987 r. tworzy zaangażowane społeczne graffiti i street art. Prezes Fundacji Klamra,  współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Za swoją działalność otrzymał liczne wyróżnienia. Jego prace znalazło się na okładkach wielu książek, wydawnictw i albumów płytowych. Jego prace prezentowane są na ekspozycjach stałych: Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Centrum Historii Zajezdnia we WrocławiuSpichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Prezentowane były także w Muzeum Sztuki Nowoczesne w Warszawie. Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty z różnymi grupami inspirując do działania i rozwoju.

Zobacz katalog KLAMRZYMY >>

Zobacz katalog Z PRZESŁANIEM >>