Menu

Genetycznie Molestowane Organizmy

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAMurale są doskonałym sposobem zwrócenia uwagi opinii publicznej na ważne tematy, takie jak np. ekologia. W 2012 roku zainicjowaliśmy ogólnopolską trasę dotyczącą modyfikowanych genetycznie organizmów.

Nasze cele

Celem tego projektu było dotarcie poprzez street art i graffiti do konsumentów w miastach i przekonanie ich, że GMO to także ich problem, a nie tylko rolników. Chcieliśmy pokazać, jak olbrzymie szkody społeczne, ekologiczne i ekonomiczne związane są z GMO.

Co zrobiliśmy

* Projekt realizowany był w 28 miastach przy wsparciu 16 organizacji i instytucji, 68 artystów i 136 wolontariuszy.

* W przestrzeni publicznej pozostały murale, które nieustannie oddziałują na przechodniów. Poza tym powstawanie murali to wydarzenia chętnie relacjonowane przez media.

 

Partnerami ogólnopolskiej trasy Genetycznie Molestowane Organizmy. 3fala.art.pl & przyjaciele byi: Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi -ICPPC, KRK locartor, Owoce i Warzywa, Żywieckie Oblicze, GMO to Nie To, Stop GMO w Polsce, Zielony Instytut, Fundacja Ekorozwoju, Fundacja Ekologiczna Arka, Greenpeace Polska, Fundacja Klamra.