Fundacja Klamra wspiera Esterka Village Festival », który odbywać się będzie w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2015 roku w Gospodarstwie ESTERKA »
To już druga edycja inicjatywy organizowanej przez naszych przyjaciół. Zachęcamy do udziału i współtworzenia! Spotkajmy się na EVF, cieszmy się naturą i kulturą, towarzystwem i czasem dla siebie! Prosimy o kontakt wszystkich pragnących współtworzyć festiwal, chcących podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy i zaczną pojawiać się szczegóły dotyczące wydarzeń. Niemniej zapewniamy sporą dawkę spontaniczności i nieoczekiwanych zdarzeń! :)
Esterka Village Festiwal po raz drugi kolejny gościł artystów różnych dziedzin oraz pasjonatów kultury, sztuki i natury. W Gospodarstwie Esterka przez dwa dni odbywały się warsztaty, koncerty, przedstawienia i zabawy dla dużych i małych. W ogrodzie wzniesiona została hala, w której odbywały się prezentacje multimedialne na temat sztuki, a także pokazy filmów: „Wertep” – Rafała Smykowskiego oraz „Lawendowy Wiatr” – Michała Kupisza. Przystanek autobusowy w Esterce stał się miejscem pracy Dariusza Paczkowskiego – uznanego twórcy graffiti społecznie zaangażowanego. Uczestnicy festiwalu mieli okazję samodzielnie zaprojektować, wyciąć i odbić szablon. Warsztaty te poprzedzone były prezentacją na temat street art’u. Podczas festiwalu można było także wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych (tkanie na ramach, wycinanka rawska, kreatywne ozdabianie toreb bawełnianych) prowadzonych przez Gosię Stańczak i Iwonę Bogacińską. Odbyły się również warsztaty ekologiczne i recyklingowe prowadzone przez Szymona Kułakowskiego, warsztaty z masażu Shantala – Marty Spryczakowej, warsztat medytacji w tańcu – Moniki Kwiecińskiej, gra terenowa, malowanie ciała, gry edukacyjne Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, poranna joga oraz medytacja serca i skanowanie ciała prowadzone przez Martę Trzaskowską. Pojawił się również wrocławski Teatr Małe Mi – czerpiący z tradycji wędrownych opowiadaczy. Przedstawienie „Fintikluszki” zrobiło wspaniałe wrażenie na wszystkich uczestnikach festiwalu i otworzyło wieczorny czas występów poprzedzając koncert na gongach i misach tybetańskich grany przez Renatę Wrzeszcz oraz późniejszy improwizacyjny występ projektu Mago (Paweł Pepe Podsiadło) z saksofonistą Sławkiem Jankowiakiem Jr., Renatą wrzeszcz i performerem Szymonem Kułakowskim. Na zakończenie wieczoru Iwona Konecka przedstawiła swój autorski esej „Atrapa i utopia” inspirowany współczesną poezją polską.
Codzienne ogniska ze spontanicznymi warsztatami śpiewu, gry na bębnach, wspólnym jam session tworzonym przez uczestników festiwalu były dowodem na to, że goście Esterki czuli się swobodnie i na luzie, a takie właśnie było założenie. Udział we wszystkich wydarzeniach był bezpłatny. Można było zakupić wegetariańskie i wegańskie posiłki, które cieszyły się dużym powodzeniem. Festiwal mógł zaistnieć dzięki pracy i zaangażowaniu pasjonatów różnych dziedzin. To oni przygotowali teren i wszystkie warsztaty. Festiwal jest przestrzenią wymiany idei i umiejętności, gdzie artyści prezentują swoją twórczość i inspirują zapraszając do współtworzenia!
Fundacja Klamra wsparła ESTERKA VILLAGE FESTIWAL » Przeprowadziliśmy warsztaty szabloniarskie, których efektem jest pomalowany przystanek PKS-u. Był też wykład i pokaz slajdów o zaangażowanym społecznie street artcie.
Zapraszamy w dniach 1–2 sierpnia 2015 do Gospodarstwa Esterka, wieś Esterka (między Łodzią a Warszawą, 15km od Skierniewic). Fundacja Klamra wspiera ESTERKA VILLAGE FESTIWAL »
Pomysł na festiwal zrodził się z potrzeby dzielenia się z innymi tym, co mamy najlepszego. Z chęci wymiany doświadczeń i umiejętności; poznawania ludzi, z potrzeby działania i realizowania się.