Menu

Street art na ludowo

1459423838gpg2_mae_54.jpg1459423370gpg2_mae_27.jpg

W dniach 15-17 października 2010 roku w Osiedlowym Klubie Akwarium w Żywcu. Fundacja Klamra zorganizowała warsztaty graffiti. Efekt? Na ścianie namalowano tradycyjne motywy regionalne związane z góralszczyzną, dla których inspiracją były projekty przygotowane wcześniej przez uczestników. To tylko jedno z wydarzeń projektu „Street art. na ludowo”.

Nasze cele

Lokalność jest dla nas bardzo ważna. Uważamy, że należy pielęgnować lokalną kulturę i zwyczaje. Projektem „Street art. na ludowo” chcieliśmy wielką pokazać moc góralskiej tradycji.

 

Co zrobiliśmy

* Przeprowadziliśmy warsztaty dla dzieci i młodzieży w Węgierskiej Górce i w Żywcu, których efektem było powstanie ciekawych murali

* Jedną ze zniszczonych ścian Kina Janosik w czasie Przeglądu Filmów Górskich Adrenalinium odbyły się warsztaty graffiti prowadzone przez Fundację Klamra. Do współpracy tradycyjnie zaprosiliśmy www.3fala.art.pl oraz Maćka Szymonowicza z projektu Etnograff. Efektem tego wydarzenia był mural z Janosikiem.

* W ogólnopolskim „Opowiedz… ” VII edycji programu Działaj lokalnie. Fundacja Klamra zdobyła I nagrodę w kategorii „miejsce” za pracę Lucjusza Cykarskiego „Graffiti po góralsku”! Program Działaj lokalnie organizowany jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy współpracy z siecią Ośrodków Działaj Lokalnie.