Menu

Edukacja

Edukacja jest dla nas bardzo ważna. Współpracujemy z przedszkolami i szkołami.

Projekt: Edukacja

Warsztaty 18 – 19 maja 2019 r. w Centrum Sztuki Mościce

Mościcki mural będzie efektem 2-dniowych warsztatów prowadzonych przez twórcę i aktywistę, który od ponad 30 lat tworzy murale uliczne zaangażowane społecznie – Dariusza Paczkowskiego. Mural jako forma wyrazu, zwraca uwagę na istotne problemy społeczne, często dotyczy aktualnych wydarzeń o których się rozmawia. Ten duży obraz promuje dobre postawy obywatelskie jak zaangażowanie i odpowiedzialność; zwraca uwagę na wartości ważne dla każdego człowieka – prawo do życia, pokój, tolerancję, wolność, prawdę, sprawiedliwość, miłość. WIĘCEJ >>

Warsztaty będą nie tylko teorią malarstwa ulicznego i praktyką w postaci malowania muru. Poprzez udział w zajęciach uczestnicy poznają podstawy dobrych postaw obywatelskich, dbania o swoje najbliższe środowisko, dbania o swoje zdrowie i poszanowania mienia społecznego. Uczą się także zasad pracy zespołowej. Grupa warsztatowa pracuje na szablonach przygotowanych wcześniej na warsztatach, więc cała praca jest przemyślana i estetycznie wykonana. Uczestnicy sami wybierają temat na mural. 

Warsztaty towarzyszą wystawie: Polski Street Art oraz wykładowi Marcina Rutkiewicza. Więcej >>

W wydawnictwie Centrum Edukacji Obywatelskiej znalazły się murale i projekty dedykowane Irenie Sendlerowej, które powstały w ramach ogólnopolskiej trasy Fundacji Klamra. Tu więcej informacji >>
A tu pdf. do pobrania >>

Serdecznie zapraszamy 08.11.2018 roku Was do obejrzenia debaty organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wirtualna Polska w związku z obchodami 100-lecia niepodległości 💯. Debata o tym, czym jest dzisiaj patriotyzm do zobaczenia tu >>

Debata z udziałem: Agnieszka Grochowska (aktorka), Dorota Stępniak (nauczycielka z Ożarowa Maz.), Mateusz Zaremba (politolog z SWPS), Dariusz Paczkowski (aktywista społeczny, prezes Fundacji Klamra) i Kasia Grubek (CEO). Debatę poprowadzi Marek Kacprzak (WP.pl) #NiepodleglazCEO

Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny pt.: Bitwa o prawa zwierząt – historia ruchów prozwierzęcych”. 11.11.2018 rok W Łodzi,  EC1, ul. Targowa 1/3, godz.:11:00 – 12:20. Wydarzenie na FB >>

W debacie wezmą udział:

– Dorota Danowska – dietetyczka i bioetyczka, aktywistka praw zwierząt, właścicielka najstarszej wrocławskiej wegańskiej restauracji VEGA,
– Dariusz Gzyra – autor, publicysta, badacz, weganin, działacz na rzecz praw zwierząt,
– Dariusz Paczkowski – prezes zarządu Fundacji Klamra,
– Krzysztof Wychowałek – dyrektor łódzkiego Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”

Prowadzenie: Przemysław Staciwa – TV Toya

Spotkanie jest częścią Igrzysk Wolności 2018 „Bitwa o historię”.
Igrzyska to coroczne forum Fundacji Liberté!, to spotkanie ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei. Tworzymy alternatywne, kulturalne święto 100-lecia niepodległości dla wszystkich osób podzielających demokratyczne wartości! Więcej na stronie: www.igrzyskawolnosci.pl

Organizator: Fundacja Liberté!

Partner strategiczny:
EC1 – Miasto Kultury

Główni Partnerzy:
Friedrich-Naumann-Stiftung Für die Freiheit, Open Society Foundations, Urząd Miasta Łodzi

Partnerzy wspierający:
Atlas Network, Orange

Partnerzy merytoryczni:
4Liberty.eu, FOR – Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacja Centrum im. Bronisława Geremka, nienieodpowiedzialni.pl, Łódzka Arka Demokracji, Łódzki Komitet Obrony Demokracji, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Republikon Institute, Visegrad Fund, Association for National Affairs, European Liberal Forum, Dom Literatury w Łodzi, Nasza Niepodległa.

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, POLITICO, Magazyn Książki, TV TOYA, Onet.pl, Radio TOK.FM.

Partner regionalny: Marszałek Województwa Łódzkiego, Promuje Łódzkie

Partnerzy Dialogu: ANG, Bosch

Temat: , Projekt: Edukacja

19 kwietnia 2018 roku o godz. 12.00 na Rynku w Żywcu, Fundacja Klamra wspólnie z Gminą Wyznaniową Żydowską z Bielska-Białej, rozdawać będzie papierowe i żywe żonkile. W 2018 roku obchodzimy 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji, po raz kolejny przyłączyliśmy się do koordynowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Wydarzenie na FB>> Dziękujemy wolontariuszkom i wolontariuszom. Beskidy24 >> Marek Edelman, Wyborcza >>  Beskidy news >> Nasze Miasto >>

26 marca 2018 roku we Wrocławiu, Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra poprowadzi warsztat malowania szablonów na torbach dla młodzieży, podczas konferencji dotyczącej przeciwdziałania radykalizacji młodzieży.

 Konferencja jest częścią międzynarodowego projektu „StopR – Stop Youth Radicalization”, który jest realizowany wraz z partnerskimi organizacjami młodzieżowymi z Bułgarii, Czech, Słowenii i Węgier w ramach programu Erasmus + Partnerstwa Strategiczne w obszarze młodzieży.
Wiek XXI nie przyniósł „końca historii” jak sądził Fukuyama, a także nie wskazał rozwiązań dla bardzo wielu globalnych problemów. Bieda, głód, nierówności… wszystko to kumuluje konflikty.

Wzrastająca różnorodność na naszym kontynencie ubogaca nas przez piękno kultur, obyczajów, wierzeń, lecz także generuje wyzwania dla Europy. Jednym z nich jest problem radykalizowania się młodzieży przybierającym inną postać w każdym z państw i różnym kontekście, co powoduje, że jest tak trudny do zdefiniowania. Projekt StopR ma na celu wypracowanie innowacyjnego narzędzia – platformy internetowej oraz certyfikatu Q-mark dla wsparcia organizacji młodzieżowych działających w zakresie przeciwdziałania radykalizacji postaw.

Zapraszamy 26 marca do sali konferencyjnej Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, przy ul. Legnicka 65 we Wrocławiu.

 

Temat: Projekt: Edukacja

12 grudnia 2017 roku rozpoczęliśmy cykl 4 zajęć z projektowania, wycinania i malowania szablonów na koszulkach w Szkole Podstawowej nr 25 w Bielsku-Białej. To zajęcia profilaktyczne – pozytywna zajawka.

 

 

Temat: Projekt: Edukacja

Fundacja Klamra wspiera Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) w kampanii KTO PŁACI PODATKI? W ramach której powstanie między innymi mural w Warszawie.

Czy wiesz, że to na Tobie leży ciężar utrzymania państwa?
Chciałbyś/Chciałabyś, żeby szkoły były lepsze, ulice bezpieczniejsze, transport publiczny był tańszy, dostęp do internetu nieograniczony i bezpłatny?
Czy wiesz, że korporacje międzynarodowe unikające płacenia podatków, nie dokładają do budżetu tyle ile powinny na edukację, służbę zdrowia, policję, infrastrukturę i wiele innych podstawowych usług? Czy wiesz, że z Polski ucieka rocznie około 46 miliardów złotych?

Czytaj całość…

Podczas Festiwalu Watch Docs w Lublinie (10-13 marca), zaprezentowaliśmy po raz pierwszy naszą wystawę edukacyjną o mowie nienawiści i jej zwalczaniu.

Czytaj całość…

Załączone pliki

Sitemap