Menu

Nagrody i wyróżnienia

* W 2017 roku podczas  uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich, Dariusz Paczkowski, prezes Zarządu Fundacji Klamra, otrzymał Wyróżnienie nagrody POLIN 2017. 

Dariusz Paczkowski, prezes Fundacji Klamra, został laureatem śląskiego etapu konkursu „Patriotycznie Zakręceni” organizowanego pod patronem Prezydenta RP przez bezpłatną gazetę „Nasze Miasto” oraz portal Naszemiasto.pl. Jurorzy docenili Paczkowskiego m.in. za zamalowywanie wulgarnych napisów, działania na rzecz tolerancji i mobilizowanie ludzi do działania.

* W czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ministra Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas „Otwarta Szkoła” I Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Żywcu oraz Fundacja Klamra zajęli II miejsce za projekt „Wspólny Żywiec” w obszarze Edukacja Globalna i Międzykulturowa. To projekt, w którym przeciwdziałamy aktom nietolerancji i dyskryminacji w Żywcu i okolicach. Szczególną uwagę poświęcamy w nim Romom, którzy są jedyną etniczną mniejszością na terenie całej Żywiecczyzny.

* Fundacja Klamra otrzymała nagrodę w konkursie Ministra Spraw Zagranicznych organizowanym w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich”. Doceniono nas za projekt „Graffiti – Polska dla wszystkich” . Malowidło to powstało w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Fundacja Klamra wraz z Fundacją Inna Przestrzeń oraz grupą 3fala.art.pl zaprosiły warszawiaków do wspólnego malowania „filarów wielokulturowych”.

* Fundacja Klamra otrzymała jedną z głównych nagród na gali „Lider Roku” organizowanej przez Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia oraz Żywiecką Fundację Rozwoju. Gala zgromadziła liderów z powiatów żywieckiego i suskiego. Doceniono nas za całokształt działań.

* W ogólnopolskim konkursie „Opowiedz… „ w VII edycji programu Działaj lokalnie Fundacja Klamra zdobyła I nagrodę w kategorii „miejsce” za pracę Lucjusza Cykarskiego „Graffiti po góralsku”. Lucjusz to jeden z naszych współpracowników. Od drugiej połowy lat 90. Swoimi działaniami wykracza szeroko poza fotografię, interesuje się także m.in. twórczością w Internecie oraz wideo.

* Podczas V finału Wielkiego Święta Sadzenia Drzew Fundacja Klamra otrzymała statuetkę w podziękowaniu za dotychczasową współpracę. Wydarzenie odbywa się co roku w ramach programu „Po stronie natury”, który prowadzony jest przez Żywiec Zdrój, Lasy Państwowe i Fundację Nasza Ziemia.

* Album „Gajdosze” przygotowany przez Macieja i Katarzynę Szymonowiczów został doceniony przez Polskie Radio, które wyróżniło go w 2015 roku Nagrodą Specjalną Fonogramu Źródeł.

W tym roku po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda POLIN >>. Spośród blisko 80 kandydatów z całej Polski kapituła konkursu wyłoniła 6 osób nominowanych. Jedną z nich jest Dariusz Paczkowski >>, prezes Zarządu naszej Fundacji. Nagroda POLIN jest przyznawana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN osobom, organizacjom lub instytucjom aktywnie działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów. Ogłoszenie laureata 3. edycji konkursu nastąpi 28 listopada podczas uroczystej gali w Muzeum POLIN. Trzymajcie kciuki.

wgmedia>> Dziennik Zachodni>> Wyborcza >> Misyjne >> Nasze Miasto>> Beskidzka24 >> Żywiec Info >>