Rada Fundacji:
- Hanna Fabirkiewicz
- Wojciech Owczarz
- Paula Sawicka
- Piotr Zańko
Zarząd Fundacji:
Dariusz Paczkowski, Prezes Zarządu
Rocznik 1971. Prezes Fundacji Klamra. Działacz społeczny, artysta street art. Był redaktor naczelny BARW ŻYWCA i Mamkły Mampazury. Od 1987 roku tworzy graffiti i street art, zaangażowane społecznie. Projektuje instalacje i wycina szablony. Wykuwa w kamieniu znaki i symbole.
Jest współtwórcą i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, happeningowych i parateatralnych. Organizator ogólnopolskich i międzynarodowych jamów graffiti. Jego prace prezentowane są na ekspozycjach stałych: Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Prezentowane były także w Muzeum Sztuki Nowoczesne w Warszawie. Jego prace znalazło się na okładkach wielu książek, wydawnictw i albumów płytowych. Dyrektor artystyczny warszawskich streetartowych Galerii: Tybetańskiej, Romskiej, Czeczeńskiej, Ukraińskiej, Galerii Witamy w domu oraz Kobiety Woli.
W latach 80. aktywista Ruchu „Wolność i Pokój”. Założyciel grupy happeningowej „Pod nadzorem”, Front Wyzwolenia Zwierząt oraz grupy 3fala.art.pl. Współzałożyciel grupy antynazistowskiej (GAN) i wieloletni współpracownik Marcina Kornaka ze Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. Redaktor naczelny i wydawca pisma FWZ „Mamiły Mampazury”. Pracował w „Klubie Gaja” oraz w Fundacji Ekologicznej ARKA. Współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Absolwent Akademii Innowatorów Społecznych. Od 2017 do 2021 roku pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie.
W 2001 roku nagrodzony za pracę na rzecz przeciwdziałania ksenofobii i rasizmowi przez australijską Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej „Polcul”. W 2010 nagrodzony przez Centrum Aktywności Lokalnej w Konkursie im. Heleny Radlińskiej dla Animatorów Społecznych. W 2011 odebrał nagrodę Dobrych Uczynków przyznawaną przez Fundację Ekologiczną Arka. W 2011 został wyróżniony tytułem: „Przyjaciel Niewidomych” przyznanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych. Laureat plebiscytu Patriotycznie Zakręceni 2014 w regionie i w woj. śląskim. Wyróżniony w konkursie Nagrody POLIN 2017.
Ewa Furtak, członkini Zarządu
Jest dziennikarką „Gazety Wyborczej” zaangażowaną przede wszystkim w tematykę społeczną i ekologiczną. W swoich artykułach porusza m.in. sprawy osób dyskryminowanych ze względu na niepełnosprawność, religię czy przekonania. Angażuje się tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy. Wraz z grupą wielu osób z różnych środowisk wspiera w różny sposób najbardziej potrzebujących mieszkańców osiedla socjalnego w Żywcu. Ważne są dla niej także tematy związane z prawami zwierząt oraz przeciwdziałaniem niekorzystnym zmianom klimatu. Laureatka Nagrody Współodczuwania Klubu Gaja. Związana jest z różnymi organizacjami pozarządowymi, m.in. bielskim klubem Soroptimist International. Uwielbia koty, zbieranie grzybów i galerie sztuki.