Menu

Za Wolność Naszą i Waszą

14612519_1177205122316307_8505208225345802910_o

INDEPENDENT BOMBA – Za Wolność Naszą i Waszą – czyli multikulturowe świętowanie niepodległości !!!

To już rok od ostatniej, premierowej BOMBY w Opium. Jak było na początku… Ale 😀 Tym razem pobujamy się, potrzęsiemy, poprzytulamy, poskaczemy, poowibrujemy, odlecimy i poszybujemy jamajsko z Jego Ekscelencją DJ Bass Reproduktorem Xsiędz’em Makenem I (JOINT VENTURE SOUND SYSTEM) i znanemu jush tym co byli na na #1 edycji INDEPENDENT BOMBA- Mago Ethno Electro.

gryPlan:
START:
21.00- tiruRiru, szamanko FNB i gadanko o inicjatywie wspierania mniejszości w BB, otwarcie info punkt dot zbiórki hajsu dla białoruskiej organizacji HUMAN CONSTANTA
PARTY:
22.00 – 23.30 Mago Ethno Electro
23.30 – 4.00 DJ Bass Reproduktor Xsiądz Maken I

LOVE MUSIC HATE RACISM!!! – Reggae jest multikulti, Rap jest mutlikuti, Rock… i gdyby nie różnorodność to byłoby to wszystko nudne jak flaki z olejem po tylu latach… Chłopcy i dziewczęta co tworzą to od zawsze do wzorów cnót nie należą więc przestańmy imigrantów traktować jak złooooo a jak normalnych ludzi bawiąć się przy imigranckiej muzyce 😀

Wegańskie jedzonko zapoda ekipa Food Not Bombs BBa- pieniądze z jedzenia wykorzystywane są na zwrot kosztów zrobienia szamy na czas imprezy (burgery i hot dogi) a cały zysk na zakup produktów na ciepłe posiłki dla bezdomnych w Bielsku-Białej w sezonie zimowym przy dworcu PKP.

wjazd free
*********
DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I
(Joint Venture Sound System)

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I (Mirosław Dzięciołowski) jest twórcą jednego z pierwszych polskich sound systemów reggae, funkcjonującego na scenie od ponad 27 lat Joint Venture Sound System. Razem z uznanym producentem Activatorem ze Studia As One zagrali tysiące imprez w całej Polsce, w Rosji, Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Słowacji, Czechach czy Austrii.

Maken to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym.
Poza sceną jest jest dziennikarzem muzycznym i promotorem. Od 9 lat w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka” prowadzi cotygodniowy program „Strefa Dread”. Usłyszeć go można w nagraniach Papriki Korps oraz francuskiego zespołu Brain Damage. Jest współproducentem pierwszych polskich wydawnictw nagranych na Jamajce w studio Tuff Gong – Rastasize „Day by Day” (2008) oraz Star Guard Muffin „Jamaican Trip” (2011). Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub Out Of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”. W 2014 nagrodzony został odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę przy Ostróda Reggae Festival.
Pod hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” Maken przedstawi radykalną dubowo – reggae’ową selekcję utworów rzadko granych przez inne sound systemy.

Linki:

https://web.facebook.com/Jointventuresoundsystem
https://web.facebook.com/StrefaDread
http://www.mixcloud.com/makenmiroslawdzieciolowski/

video:

Xiądz Maken w Watykanie
http://youtu.be/69UOVkmWTc8
Joint Venture Sound System – urodziny „20 lat prucia głośników”, Warszawa, CDQ 2008
http://vimeo.com/maken/jvssbirthday
Maken live set Strefa Dread, PR Czwórka
http://youtu.be/zfIo0x-mD3c
Joint Venture Sound System, live PR Czwórka
http://vimeo.com/maken/jvsslive
http://vimeo.com/maken/jvsslive2

MAGO Ethno Electro – to projekt solowy Pawła PePe Podsiadło- muzyka multi-instrumentalisty, działającego w zespołach m.in. Blokowioska, Beltaine czy też Manasuna. Głównym celem MAGO jest łączenie muzyki etnicznej z różnymi stylami muzyki elektronicznej jak np. dub, dubstep, electro poprzez dodawanie na żywo instrumentów z różnych części globu np. didgeridoo, drumla, śpiew gardłowy oraz wiele innych. MAGO to zjednoczenie dźwięków świata dla ludzi kochających go , wspólnie pływających w multikulturowej zupie dla zabawy, z pasji, bo tak 🙂 czy interesujących się korzeniami stylów.

https://www.youtube.com/watch?v=cXl74uyplkE
https://soundcloud.com/mago-pawe-podsiad-o/om-remix
A tak to wyglądało i brzmiało rok temu:
https://www.youtube.com/watch?v=y_7YokTBSNo

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.