Menu

Wizyta liderek i liderów w USA

Piotr Cykowski, przedstawiciel Fundacji Klamra, bierze udział w International Visitor Leadership Program organizowanym przez Departament Stanów USA dzięki współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Szkoła Liderów.

Podczas 10-dniowego pobytu dziesięć liderek i liderów z Polski będzie spotykać się z instytucjami i organizacjami zajmującymi się przeciwdziałaniem wykluczeniu, promowaniu dialogu i wspieraniem grup narażonych na dyskryminację.
– W Waszyngtonie dowiadywaliśmy się, jak działa system stanowy i federalny, poznaliśmy program na rzecz zaangażowania młodych ludzi w przywoływanie pamięci liderów ruchu praw obywatelskich oraz zwiedziliśmy Muzeum-Pomnik Holocaustu.
Poza Waszyngtonem odwiedzimy Detroit, jedno z najbiedniejszych miast USA, Hamtramck, miasto założone przez polskich imigrantów, gdzie obecnie większość stanowią imigranci z krajów muzułmańskich oraz Filadelfię, targaną ostatnio niepokojami wywołanymi nierównym traktowaniem – relacjonuje zza oceanu Piotr.

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.