Menu
Temat

Street art

Opublikowany został właśnie materiał o naszych muralach w magazynie kulturalnym CO JEST GRANE 24 >>

Temat: , Projekt: Daję słowo

Pracujemy w Mińsku Mazowieckim nad projektem edukacyjnym pt.: Daję słowo, aby pokazać, że słowa mogą coś zmienić. Mamy wywiady z obywatelami Mińska, których poprosiliśmy, były wypowiedzieli ważne i znaczące dla nich słowa. Projekt realizowany z Młodzieżową Radą Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Współpraca Fundacja KLAMRA i 3fala.art.pl. Zajęcia prowadził Dariusz Paczkowski. Działanie realizowane w ramach projektu Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury – Mazowieckiego Instytutu Kultury. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

 

 

Temat: , Projekt: Puckie Hospicjum

Dzisiaj Fundacja Klamra uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej z okazji VII rocznicy otwarcia Puckiego Hospicjum pw. św Ojca Pio. Także z tej okazji powstał nasz mural dedykowany pamięci Ks. Jana Kaczkowskiego.

 

Projekt ”Cyrk jest śmieszny? – nie dla zwierząt” realizowany jest przez Stowarzyszenie Kultury Alternatywnej „FALA” we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku i adresowany do młodzieży szkół średnich. Celem projektu jest uświadomienie i zaangażowanie młodych ludzi w walkę o prawa zwierząt, które przebywają w cyrkach, często w niehumanitarnych warunkach. Bardzo ważnym aspektem projektu będzie również poznanie sztuki street art. Połączenie problematyki społecznej i sztuki street-art zostanie zakończone wykonaniem muralu pod kierunkiem Darka Paczkowskiego z Fundacji Klamra, który poprowadzi również warsztaty w CEE. Wspieramy Koalicję „Cyrk bez zwierząt”.

14124498_1057327867655092_2864556201945472282_oDziałanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018” oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Temat: , Projekt: OTWARTE GŁOWY

Warsztaty i prace nad muralem pt.: OTWARTE GŁOWY w City NGO na Cieszanów Rock Festiwal. Dziękujemy wolontariuszkom za pomoc i organizatorom za zaproszenie – 3fala.art.pl w składzie: Dariusz Paczkowski i Anna Udowicka. Na malowidle pojawili się: Papież Franciszek, siostra Małgorzata Chmielewska, Ks. Adam Boniecki, Ks. Józef Tischner, Ks. Jan Kaczkowski, Abp Józef Życiński.

 

Czytaj całość…

Na zaproszenie Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Dariusz Paczkowski, przy udziale publiczności tworzyć będzie 12 portretów, przedstawiających postacie związane z historią Polskiego Państwa Podziemnego. Ekspozycja będzie tworzona techniką szablonową przez dwa weekendy 6-7.08 i 12-13.08.2014 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Czytaj całość…

Przed Jewish Community Center w Krakowie na zaproszenie Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego poprowadziłem warsztaty street artowe. Malowaliśmy dwa dni! Przed nami jeszcze 3 miasta! Foto: Anna Udowicka

Czytaj całość…

Temat: , Projekt: Lubaczów ma mural

Grupa młodzieży z Polski i Rumunii, która spotkała się w ramach wymiany międzynarodowej pod nazwą „Fabryka Zrozumienia” wzięła udział w warsztatach street artowych. Ich efektem jest mural, który powstał na Młodzieżowym Domu Kultury w Lubaczowie. Życie Podkarpacjie >>

Czytaj całość…

Życie na pełnej petardzie! Z niesamowitą ekipą z Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio zapraszaliśmy na piątkowe malowanie w programie Halo Polonia. Zapraszamy i Was od 10.00 do 17.00 na Krakowskie Przedmieście przed Klasztorem Sióstr Wizytek malujemy w ogrodach miłosierdzia portrety wspaniałych ludzi. Czytaj całość…

Temat: , Projekt: HIP-HOP NA ŻYWCA

Fundacja KLAMRA zaprosiła do współpracy żywieckich artystów (Kulfon, Monk, Legos, 3fala.art.pl), którzy podczas koncertu HIP-HOP NA ŻYWCA stworzyli trzy obrazy przedstawiające księdza Jana Kaczkowskiego, siostrę Małgorzatę Chmielewską oraz Eviva l’arte! Bardzo dziękujemy organizatorom koncertu za zaproszenie.

Czytaj całość…

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.