Menu
Temat

Rodzicielstwo

Pięć niski bloków na Kabatach w Żywcu to osiedle socjalne. Mieszkania są tutaj naprawdę malutkie. Zdarza się, że w jednym pokoju gnieździ się sześcioosobowa rodzina.

Czytaj całość…

Jest już 70 paczek dla dzieci z osiedla socjalnego na Kabatach w Żywcu! Wszystko dzięki pomocy wspaniałych ludzi i współpracy Klubu Soroptymistek z Bielska-Białej, KOD Podbeskidzie i Fundacji KLAMRA. Niebawem paczki trafią do dzieci.

6 grudnia paczki trafiły do dzieci. Ewa która brała udział w akcji napisała: „Tam niektóre dzieci nigdy wcześniej nie widziały św. Mikołaja, nie przyszedł do nich nigdy… Taki mały chłopczyk niepełnosprawny, nie chciał się oderwać od św. Mikołaja (Jacka). Zafascynowany był i tak ślicznie się uśmiechał. Dzieci machały z okien, rodzice robili im zdjęcia z Mikołajem. Towarzyszył nam Tomek, kilkunastoletni romski chłopiec, który przejął od Mikołaja dzwonienie dzwonkiem. Chodził z nami od mieszkania do mieszkania i mówił, gdzie są dzieci:) Jedno z dzieci koniecznie chciało czapkę taką jaką ma św. Mikołaj, więc Basia przebrana za śnieżynkę dała mu swoją:)”.

 

Zapraszamy na 4. już Festiwal Rodzicielstwa w Bielsku-Białej. Wydarzenie to potrwa od 16 do 18 czerwca.

Czytaj całość…

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.