Menu
Temat

Ekologia

Temat: , Projekt: Dzieci dla Aleppo

Dzisiaj Fundacja KLAMRA i Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych i Porzuconych BUDRYSEK wspólnie z Kawiarnią Wiedeńską DeKaffe, przeprowadziły dla dzieci warsztaty wypiekania muffin oraz malowania na ekologicznych torbach. To w ramach działalności Inicjatywy obywatelskiej ŻYWIEC DLA ALEPPO >>

 

Temat: , Projekt: Dzień bez futra

Fundacja Klamra oraz Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych i Porzuconych Budrysek zapraszają na Dzień Bez Futra na Rynku w Żywcu. Dołączamy do ogólnopolskiej Akcji dla zwierząt Viva! Gazeta Wyborcza >>

Dlaczego wychodzimy na ulice?
Dlatego, że Polska jest europejskim zagłębiem ferm futrzarskich. W naszym kraju zabija się na futro co roku prawie 8 milionów zwierząt. Norki, lisy i jenoty spędzają swoje krótkie życie w bardzo małych klatkach, w ścisku. Często chorują, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Po kilkumiesięcznej udręce czeka je okrutna śmierć – poprzez porażenie prądem lub zagazowanie.
Hodowla zwierząt futerkowych jest również szkodliwe dla środowiska – odchody zwierząt zatruwają lokalna glebę i wodę. Poza tym norki, które uciekają z ferm, zagrażają i z czasem wypierają nasze rodzime gatunki zwierząt.
Za wprowadzeniem zakazu są nie tylko obrońcy zwierząt, ale też mieszkańcy miejscowości, w których są fermy.
Pomóż nam to zatrzymać. Pomóż nam wprowadzić zakaz hodowli zwierząt na futro.

 

unnamedm

Przypomnijmy: w sierpniu Fundacja Klamra złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej.

Czytaj całość…

Projekt ”Cyrk jest śmieszny? – nie dla zwierząt” realizowany jest przez Stowarzyszenie Kultury Alternatywnej „FALA” we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku i adresowany do młodzieży szkół średnich. Celem projektu jest uświadomienie i zaangażowanie młodych ludzi w walkę o prawa zwierząt, które przebywają w cyrkach, często w niehumanitarnych warunkach. Bardzo ważnym aspektem projektu będzie również poznanie sztuki street art. Połączenie problematyki społecznej i sztuki street-art zostanie zakończone wykonaniem muralu pod kierunkiem Darka Paczkowskiego z Fundacji Klamra, który poprowadzi również warsztaty w CEE. Wspieramy Koalicję „Cyrk bez zwierząt”.

14124498_1057327867655092_2864556201945472282_oDziałanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018” oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego

koty4

Fundacja Klamra złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej.

Czytaj całość…

Zapraszamy na 4. już Festiwal Rodzicielstwa w Bielsku-Białej. Wydarzenie to potrwa od 16 do 18 czerwca.

Czytaj całość…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAMurale są doskonałym sposobem zwrócenia uwagi opinii publicznej na ważne tematy, takie jak np. ekologia. W 2012 roku zainicjowaliśmy ogólnopolską trasę dotyczącą modyfikowanych genetycznie organizmów.

Czytaj całość…

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.