Menu

Sakandaliczne

Po interpelacji Roberta Winnickiego, prezesa Ruchu Narodowego, prokuratura złożyła w sądzie wniosek o zwrot sprawy oskarżonego o szerzenie mowy nienawiści prezesa stowarzyszenia Duma i Nowoczesność z Wodzisławia Śląskiego. Materiał dowodowy ma być uzupełniony i ponownie oceniony. – W naszym języku oznacza to, że postępowanie zostanie umorzone – twierdzi jeden ze śledczych. …

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim wszczęła postępowanie w sprawie nawoływania do nienawiści oraz propagowania systemu totalitarnego. Śledczy powołali biegłego, który miał wydać opinię w sprawie naklejek oferowanych przez Mateusza S. W opinii jednoznacznie sposób wskazał, że zarówno w treści jak i formie naklejki nawołują do nienawiści na tle rasowym i religijnym oraz propagują system totalitarny.

– Ja też nie mam wątpliwości, że przesłaniem takich naklejek jest nienawiść do ludzi o innym kolorze skóry, wierze, czy poglądach politycznych – mówi Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra, który od 20 lat tropi polskie ruchu neonazistowskie.

Cały artykuł z Gazety Wyborczej >>

A poniżej masz mały komentarz:

 

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.