Menu

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy historię street artu oraz idei zaangażowanego graffiti.

W tę historię wprowadzi nas jeden z najważniejszych twórców graffiti i street artu w Polsce, autor muralu Marka Edelmana, czy najnowszego „Oswajania starości” – Dariusz Paczkowski. Zajęcia nie będą jednak do końca teoretyczne. Uczestnicy bowiem będą mieli okazję wykonać szablon żonkila, żeby następnie odmalować go na lnianej torbie lub pod nowym muralem Marka Edelmana.

17 kwietnia, godz. 11.00, wstęp bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc.

Dobra wiadomość: na Muranów wróci mural z Markiem Edelmanem. Przypomnijmy: wizerunek Edelmana z żonkilem w uniesionej dłoni powstał na kamienicy przy ul. Nowolipki 9b. W 2014 roku mural został usunięty. Teraz pojawi się w nowy miejscu, na elewacji budynku szkolnego przy ul. Karmelickiej 26. O powrocie muralu można przeczytać m.in. w „Gazecie Wyborczej”.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.