Menu

Kobiety Woli na muralach

W setną rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych ruszamy z projektem „Kobiety Woli na muralach”. Przewidujemy, że część malowideł powstanie w ramach warsztatów, w których udział wezmą mieszkanki i mieszkańcy Warszawy.  Murale powstawać będą na ścianach zaniedbanych obecnie garaży.

Zapraszamy do współpracy organizacje i grupy nieformalne oraz artystki i artystów gotowych na stworzenie w duecie murali (brak wymagań co do doświadczenia w malowaniu murali!). Można zgłaszać nam propozycje kolejnych bohaterek. Naszymi bohaterkami są obecnie: Pola Gojawiczyńska, Zofia Szlenkier (Anna Koźbiel-Walas, Adam Walas), Zofia Lejmbach Adina Blady Szwajger (Marty Frej i Dariusz Paczkowski), Ludwika Wawelberg, Stefania Wilczyńska (Beata Sosnowska), Rachela Auerbach, Zofia Goldstandt, Anna Salomea Uraska (Maciej Łazowski i Dariusz Paczkowski), Wanda Chotomska (Zavka) oraz Alena Hrybianchuk (Białoruś) która wspólnie z Dariuszem Paczkowski malować będzie mural Ireny Kwiatkowskiej.

Mamy także deklaracje udziału w projekcie od:  Marty Zabłockiej.

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Klamra przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kobiecych i SOS dla Muranowa, a naszymi partnerami są: Stacja Muranów, Partnerstwo Przepis na Muranów, Kolonia Wawelberga – Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół, Spółdzielnia Socjalna Wola, Cafe PoWoli oraz Zarząd Gospodarki Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

#KOBIETYnaMurale  #KobietyWOLInaMuralach

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.