Menu

Kobiety Woli na muralach

W setną rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych ruszamy z projektem „Kobiety Woli na muralach”. Przewidujemy, że część malowideł powstanie w ramach warsztatów, w których udział wezmą mieszkanki i mieszkańcy Warszawy.  Murale powstawać będą na ścianach zaniedbanych obecnie garaży.

Zapraszamy do współpracy organizacje i grupy nieformalne oraz artystki i artystów gotowych na stworzenie w duecie murali (brak wymagań co do doświadczenia w malowaniu murali!). Można zgłaszać nam propozycje kolejnych bohaterek. Naszymi bohaterkami są obecnie: Pola Gojawiczyńska (malowana przez Olgę Wróbel i Dariusza Paczkowskiego), Zofia Szlenkier, Zofia Lejmbach Adina Blady Szwajger, Ludwika Wawelberg, Stefania Wilczyńska (malowana przez Beatę Sosnowską), Rachela Auerbach, Zofia Goldstandt.

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Klamra przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kobiecych i SOS dla Muranowa, a naszymi partnerami są: Stacja Muranów, Partnerstwo Przepis na Muranów, Kolonia Wawelberga – Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół, Spółdzielnia Socjalna Wola, Cafe PoWoli oraz Zarząd Gospodarki Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

 

#KOBIETYnaMurale  #KobietyWOLInaMuralach

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.