Menu

Sprawiedliwość podatkowa

Fundacja Klamra wspiera Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) w kampanii KTO PŁACI PODATKI? W ramach której powstanie między innymi mural w Warszawie.

Czy wiesz, że to na Tobie leży ciężar utrzymania państwa?
Chciałbyś/Chciałabyś, żeby szkoły były lepsze, ulice bezpieczniejsze, transport publiczny był tańszy, dostęp do internetu nieograniczony i bezpłatny?
Czy wiesz, że korporacje międzynarodowe unikające płacenia podatków, nie dokładają do budżetu tyle ile powinny na edukację, służbę zdrowia, policję, infrastrukturę i wiele innych podstawowych usług? Czy wiesz, że z Polski ucieka rocznie około 46 miliardów złotych?

Jeśli masz tego dość i chciałbyś/ chciałabyś coś z tym zrobić, przyjdź 29 marca 2017 do kina Muranów w godzinach 10:00-21:00. Obejrzyj film „Cena jaką płacimy”, weź udział w warsztatach tematycznych i własnoręcznie napisz list do ministra Morawieckiego oraz kanclerz Angeli Merkel, by powstrzymali unikanie płacenia podatków korporacje – oni mogą więcej w 2017!

Pamiętaj, możesz coś z tym zrobić! Płacisz podatki i masz prawo wymagać od rządu tworzenia dobrego prawa.

✉ Listy piszemy od: 10:00
? Warsztaty zaczynamy o: 18:30
? Na bezpłatny pokaz filmu zapraszamy o: 19:30
✋ Po filmie zachęcamy do dyskusji z udziałem Jarosława Soji, doradcy podatkowego, oraz Darii Żebrowskiej-Fresenbet, ekspertki IGO.

❗ Przy wejściu na pokaz należy okazać bilet. Bezpłatny bilet można uzyskać w kasie kina Muranów od 22.03, a także w samym dniu pokazu. Liczba miejsc jest ograniczona.

#taxjustice #podatki #sprawiedliwośćpodatkowa #PublicCBCR#GlobalTaxBody #G20 #C20

Opis filmu:
Film „Cena jaką płacimy” (Kanada 2014) Harolda Crooksa, z podtytułem: „Raje podatkowe po cichu zabijają klasę średnią” to dokument przedstawiający świat wielkiego biznesu unikającego podatków. Crooks pokazuje, jak w ramach ewolucji systemu finansowego korporacje i bogate jednostki stworzyły potwora, który powoli wykańcza klasę średnią, ukrywa biliony dolarów w rajach podatkowych, manipuluje rządami i hamuje rozwój krajów najbiedniejszych.

Raje podatkowe stworzone w latach pięćdziesiątych przez bankierów w londyńskim City skrywają ponad połowę światowych aktywów pieniężnych przed administracjami podatkowymi innych krajów.

Dokument „Cena jaką płacimy” to seria wywiadów z takimi ekspertami/-kami jak Thomas Piketty, Saskia Sassen, Stuart Fraser, dziennikarzami, przedstawicielkami ruchu sprawiedliwości podatkowej oraz szefami wielkich korporacji. Warto zobaczyć i uświadomić sobie, co dzieje się i na czym zależy ruchowi sprawiedliwości podatkowej.

 

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.