Menu

Zarząd Fundacji

Rada Fundacji:

  • Hanna Fabirkiewicz
  • Wojciech Owczarz
  • Paula Sawicka
  • Piotr Zańko

Zarząd Fundacji:

Dariusz Paczkowski, prezes Zarządu

Rocznik 1971. Prezes Fundacji Klamra. Działacz społeczny, artysta street art, terapeuta Theta Healing. Redaktor naczelny BARW ŻYWCA. Wnuk malarza Franciszka Sasanowskiego. Od 1987 roku tworzy graffiti i street art, zaangażowane społecznie. Projektuje instalacje i wycina szablony. Wykuwa w kamieniu znaki i symbole. Katalog >>

Jest współtwórcą i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, happeningowych i parateatralnych. Organizator ogólnopolskich i międzynarodowych jamów graffiti.

W latach 80. aktywista Ruchu „Wolność i Pokój”. Założyciel grupy happeningowej „Pod nadzorem”, Front Wyzwolenia Zwierząt oraz grupy 3fala.art.pl. Współzałożyciel grupy antynazistowskiej (GAN) i wieloletni współpracownik Marcina Kornaka ze Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. Redaktor naczelny i wydawca pisma FWZ „Mamiły Mampazury”. Pracował w „Klubie Gaja” oraz w Fundacji Ekologicznej ARKA. Współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Absolwent Akademii Innowatorów Społecznych. Dyrektor artystyczny Galerii Tybetańskiej na Woli w Warszawie. Przewodniczący Rady Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie.

W 2001 roku nagrodzony za pracę na rzecz przeciwdziałania ksenofobii i rasizmowi przez australijską Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej „Polcul”. W 2010 nagrodzony przez Centrum Aktywności Lokalnej w Konkursie im. Heleny Radlińskiej dla Animatorów Społecznych. W 2011 odebrał nagrodę Dobrych Uczynków przyznawaną przez Fundację Ekologiczną Arka. W 2011 został wyróżniony tytułem: „Przyjaciel Niewidomych” przyznanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych. Laureat plebiscytu Patriotycznie Zakręceni 2014 w regionie i w woj. śląskim. Wyróżniony w konkursie Nagrody POLIN 2017.

Wegetarianin. Ojciec Kaliny i Krzysia.

Wywiad z Dariuszem Paczkowskim na ngo.pl »

Godzina prawdy. TRÓJKA Polskie Radio. 11.10.2014 »

Tygodnik Powszechny >>

 

Barbara Poniatowska,  prezeska Zarządu Facebook >>

Jest artystką street-artową, instruktorką jogi i relaksacji, działaczką społeczną.

Stworzyła wiele murali w przestrzeniach. W swoich pracach kieruje się pięknem kolore i przede wszystkim przekazem jaki niesie mural w przestrzeni publicznej.

Wygrałą Konkurs na mural w Cieszynie w ramach Festiwalu MurArt w 2018 roku. Wpsółinicjatorka powstania Galerii i współautorka 2 murali w Galerii „Witamy w domu” i uczestniczyła w tworzeniu 3 prac w Galerii Ukraińskiej przy Dworcu Gdańskim w Warszawie.

Pracowała jako projektantka przestrzeni urbanistycznych (projekty parków edukacyjnych, projekty osiedli wpisanych w kontekst miejsca, wystaw muzealnych (m.in część edukacyjna wystawy stałej w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy „Od Starego Rynku do Placu Wolności”). Swoje życie związała też  z jogą, by stać się instruktorką jogi i relaksacji.

Stworzyła własny program redukcji stresu oparty na ćwiczeniach jogi, technik relaksacyjnych i sztuce dobrego oddechu. Program ten realizowała m.in w Klinice Psychiatrii Stresu Bojowego w Warszawie ucząc pacjentów  świadomości ciała i oddechu oraz z kobietami – beneficjentkami Centrum Praw Kobiet  w Warszawie. Od wielu lat współpracuje z organizacjami pomagającymi kobietom po związkach przemocowych ( m.in. Centrum Praw Kobiet, Feminoteka), współprowadziła grupę na facebooku wspierającą kobiety w toksycznych związkach. Dla kobiet prowadziła warsztaty łączące taniec afrykański, relaksację i połączone z malowaniem mandali.

Co roku współorganizuje taniec kobiet z niepełnosprawnościami w ramach światowej akcji One Billion Rising – akcji protestu przeciw przemocy wobec kobiet.

Współpracuje z organizacjami zajmującymi się osobami z niepełnosprawnościami. W 2017 roku prowadziła zajęcia z Jogi dla osób niewidomych i niedowidzących w ramach projektu “Lepsza Ja” organizowanego przez Narodową Galerię Sztuki “Zachęta” w Warszawie. Zajęcia są kontynuowane.

Pisze także artykuły propagujące jogę jako styl życia (m.in.Biuletyn Coacha -artykuły związane z tematem zmian, oraz  wpływem jogi na świadomość ciała, Cross czasopismo dla osób niewidomych i niedowidzących).

Jest osobą idącą drogą samoświadomości, rozwoju, ciekawości świata i wrażliwości na drugiego człowieka i to jest motorem jej działań.

https://wiadomosci.ox.pl/przybywa-murali-w-cieszynie,52943

 

Ewa Furtak, członkini Zarządu

Jest dziennikarką „Gazety Wyborczej” zaangażowaną przede wszystkim w tematykę społeczną i ekologiczną. W swoich artykułach porusza m.in. sprawy osób dyskryminowanych ze względu na niepełnosprawność, religię czy przekonania. Angażuje się tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy. Wraz z grupą wielu osób z różnych środowisk wspiera w różny sposób najbardziej potrzebujących mieszkańców osiedla socjalnego w Żywcu. Ważne są dla niej także tematy związane z prawami zwierząt oraz przeciwdziałaniem niekorzystnym zmianom klimatu. Laureatka Nagrody Współodczuwania Klubu Gaja. Związana jest z różnymi organizacjami pozarządowymi, m.in. bielskim klubem Soroptimist International. Uwielbia koty, zbieranie grzybów i galerie sztuki.

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.