Menu

O Fundacji

klamra-logo

Klamrzymy

Chcemy świata przyjaznego, kolorowego, świata dla wszystkich – to jest główny cel działań Fundacji Klamra. Świata, w którym takie sama prawa mają: dziecko świetnie zarabiających pracowników wielkiej korporacji i romska dziewczyna wychowująca się w biednej rodzinie na osiedlu socjalnym.

Fundacja Klamra powstała po to, by łączyć i inspirować, dlatego angażujemy w różne działania na rzecz lepszego świata nie tylko aktywistki i aktywistów z organizacji pozarządowych, ale też zwykłych ludzi – uczennice i uczniów, studentki i studentów, urzędniczki i urzędników, policjantki i policjantów, pracownice i pracowników czy właścicielki i właścicieli firm. Uważamy, że razem możemy zdziałać znacznie więcej, niż w pojedynkę. Jesteśmy chętni do tego, by dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą.

Staramy się wybierać takie działania, które mogą przynieść jakieś efekty, nawet drobne. Nie interesuje nas działanie dla samego tylko działania. Działania Fundacji Klamra to m.in. społecznie zaangażowane murale, warsztaty street-artowe, antydyskryminacyjne, dziennikarskie czy fotograficzne oraz wydawnictwa poświęcone prawom człowieka i akceptacji różnorodności. Nasze współpracowniczki i nasi współpracownicy to fachowcy z różnych dziedzin.

Zespół Fundacji Klamra

Projekt: O Fundacji

25 listopada 2017 roku odbyło się zebranie Rady Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego>>, podczas którego miały miejsce wybory nowych władz. Właśnie jako przedstawiciel/ka Fundacji Klamra: Barbara Poniatowska jest w Komisji Rewizyjnej, a Dariusz Paczkowski został wybrany przewodniczącym Rady. Witaj wielokulturowa Warszawo.

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.