Menu

Maraton pisania listów

Fundacja Klamra po raz kolejny, włączyła się  do międzynarodowej akcji Amnesty International.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Zapraszaliśmy w Żywcu do Bistro Delikatesy Rynek 19, gdzie powstało 136 listów. W Warszawie wsparliśmy Spółdzielnię Socjalna WOLA, która zorganizowała maraton. Tu napisaliśmy 90 listów.

Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W Polsce piszemy w setkach miejsc w całym kraju – w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Każdy może zorganizować Maraton! Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

W Żywcu rysowaliśmy także obrazki i zbieraliśmy widokówki, które wyślemy bohaterom tegorocznego maratonu.

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.