Menu

Dzieci z osiedla socjalnego dostały świąteczne paczki

Pięć niski bloków na Kabatach w Żywcu to osiedle socjalne. Mieszkania są tutaj naprawdę malutkie. Zdarza się, że w jednym pokoju gnieździ się sześcioosobowa rodzina.

Dopiero, gdy napali się w piecach, w mieszkaniach robi się ciepło, a z kranów leje się ciepła woda. Latem czasem nie sposób otworzyć okien w mieszkaniach, bo tak dokucza smród z niedalekiego wysypiska. Na Kabaty trafiają ludzie, którym z różnych powodów nie powiodło się w życiu. Mieszka tutaj także część spośród liczącej około 200 osób społeczności romskiej w Żywcu.

Na osiedlu mieszka około 70 dzieci. Dzięki wsparciu, jakie Fundacja Klamra otrzymała z Auchan Bielsko-Biała, udało się dla wszystkich najmłodszych mieszkańców Kabat przygotować świąteczne  paczki. Bardzo dziękujemy w imieniu dzieci, które bardzo cieszyły się z otrzymanych słodyczy i przyborów szkolnych.

W przygotowaniu paczek pomogli także: firma Trumpf Mauxion Chocolates ze Skoczowa, która przekazała czekolady oraz osoby prywatne. Dziękujemy także Fundacji Zwierząt Skrzywdzonych i Porzuconych Budrysek, dzięki której czworonogi mieszkające na Kabatach też dostały świąteczne prezenty:)

Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie.

 

Strona stworzona w ramach projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.